AXAN Energy

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.

Rodzaje zbiorników
na gaz płynny

– Profesjonalny dobór i montaż
w służbie niezawodności

To postanowione! Inwestujesz w instalację zbiornikową zasilaną gazem płynnym, by zyskać ekologiczne, stabilne cenowo i bezpieczne źródło ciepła dla domu, zakładu lub gospodarstwa rolnego. Maksymalne korzyści można jednak osiągnąć wyłącznie wtedy, gdy zbiornik na gaz płynny jest odpowiednio dopasowany i zamontowany. Postaw na profesjonalny dobór i montaż zbiornika LPG od AXAN ENERGY i pomnóż zyski z inwestycji. Już teraz skontaktuj się z nami i otrzymaj indywidualną wycenę.

Zastanawiasz się, czy system ogrzewania gazem płynnym to rozwiązanie dla Ciebie? A może potrzebujesz więcej informacji na temat instalacji zbiornikowej? Napisz do nas lub zadzwoń. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania

Instalacja zbiornikowa dla Twojego domu, zakładu i gospodarstwa rolnego – postaw na wydajne i stabilne cenowo ogrzewanie

Chcesz zainwestować w przydomowy zbiornik gazu, by oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie i być bardziej eko? A może instalacja gazowa LPG ma zagwarantować Twojemu zakładowi lub gospodarstwu rolnemu niezależność energetyczną i tanie ciepło technologiczne? Niezależnie od motywów, które Ci przyświecają, zbiornik gazowy musi zostać odpowiednio dobrany i zamontowany, aby system działał bez zarzutu i gwarantował maksimum korzyści.

W AXAN ENERGY dysponujemy różnymi rodzajami zbiorników na gaz płynny. To zarówno warianty naziemne, jak i podziemne, które można wykorzystać m.in. do:

  • ogrzewania domu, zakładu czy też gospodarstwa rolnego,
  • produkcji ciepła i pary technologicznej,
  • zasilania urządzeń gazowych.

W ramach naszej działalności pomagamy również w doborze zbiorników. Zapewniamy ich profesjonalny montaż i serwis, a także terminową dostawę gazu. Dzięki temu inwestycja w instalację gazową LPG kosztuje Cię minimum wysiłku.

Niezależnie od rodzaju każdy sprzedawany przez nas zbiornik gazowy LPG to produkt najwyższej jakości. Jest wykonany z trwałych materiałów oraz odpowiednio zabezpieczony przed korozją i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Przekłada się to na jego niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania.

Sprawdź, dlaczego jeszcze warto z nami współpracować

Przewidywalność wydatków

W AXAN ENERGY gwarantujemy jasny i precyzyjny sposób ustalania ceny gazu płynnego. Nie stosujemy ukrytych opłat. Wykonujemy rzetelną wycenę inwestycji i już na starcie informujemy o wszystkich kosztach. Dzięki temu możesz ocenić opłacalność przedsięwzięcia i przewidzieć wydatki wiążące się z jej budową i późniejszą eksploatacją

Niezawodność działania instalacji gazowej

Każdorazowo dopasowujemy instalację zbiornikową do indywidualnych potrzeb inwestora i warunków terenowych. W rezultacie wykonane przez nas systemy ogrzewania i produkcji pary technologicznej działają bez zarzutu i zgodnie z oczekiwaniami klienta. Są nie tylko niezawodne, ale również doskonale znoszą przewidziane w projekcie obciążenia

Wygoda i zero zmartwień

Oferujemy kompleksową obsługę zlecenia – od doradztwa i projektu, poprzez montaż instalacji gazowej i wykonanie przyłącza zbiornika, na nadzorze i serwisie kończąc. Organizujemy również transport zbiornika i podzespołów systemu na miejsce montażu. To wygodna opcja, dzięki której otrzymujesz nasze fachowe wsparcie na każdym etapie inwestycji i nie musisz się o nic martwić

Bezpieczeństwo

Fachowa wiedza techniczna i doświadczenie pozwalają nam projektować i montować instalacje gazowe, które są bezpieczne w użytkowaniu. Żeby do minimum ograniczyć ryzyko awarii, świadczymy stałą opiekę serwisową, przeprowadzamy regularne przeglądy stanu technicznego zbiorników i oferujemy pogotowie techniczne

Komfort użytkowania

Dostawy gazu odbywają się zgodnie z ustalonym harmonogramem, tak aby zapewnić ciągłość działania instalacji zbiornikowej, a jednocześnie dopasować je do Twoich preferencji.

Zbiorniki naziemne – szybkie posadowienie

Instaluje się je na powierzchni terenu. Są łatwe w montażu, gdyż w ich przypadku przygotowanie gruntu obejmuje jedynie wykonanie płyty fundamentowej. Sprawdzają się raczej na większych działkach, gdyż instalując je, trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości m.in. od budynków mieszkalnych czy też granicy działki.

Zbiorniki podziemne – gdy liczy się wygląd

Są instalowane pod powierzchnią terenu. W ich przypadku wymagane jest wykonanie wykopu, co utrudnia ich posadowienie na działce. Są jednak niemal zupełnie niewidoczne. Nie psują więc wyglądu posesji. Sprawdzają się w przypadku mniejszych działek, gdyż wymagania względem ich odległości od np. budynku mieszkalnego są mniej restrykcyjne.

Dobór zbiorników na gaz płynny – co przesądza o niezawodności? Rodzaj, pojemność i moc

Wybór zbiornika do przechowywania paliwa ma kluczowy wpływ na całą instalację gazową. Przesądza o jej wydajności, a także zastosowanych rozwiązaniach technicznych. Dostępne na rynku zbiorniki występują w różnych rodzajach, pojemnościach i mocach. Dzięki temu można je z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb inwestora.

O tym, czy inwestor wybierze naziemny czy też podziemny zbiornik na gaz, decyduje przede wszystkim powierzchnia działki i jej specyfika. Dla przykładu, w przypadku terenów o wysokim poziomie wód gruntowych montaż zbiornika podziemnego jest niedozwolony. Jeżeli działka zezwala na montaż obydwu rozwiązań, o rodzaju zbiornika powinny decydować preferencje inwestora i możliwości finansowe.

Niezależnie od dokonanego wyboru nie musisz się o nic martwić, nasi wykonawcy zajmą się budową oraz odpowiednim dopasowaniem instalacji gazowej do warunków panujących na terenie działki i Twoich indywidualnych potrzeb. Ponadto wszystkie montowane przez nas zbiorniki na gaz płynny są mogą być systematycznie serwisowane na zlecenie inwestora. Regularne kontrole zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Pojemność zbiornika na gaz płynny – od czego zależy?

Zbiorniki na gaz płynny mogą mieć różne pojemności, a co za tym idzie także wymiary. Żeby wybrać odpowiedni wariant pojemnościowy, należy określić zapotrzebowanie obiektu na gaz. Zbiorniki przydomowe to najczęściej modele o pojemności 2 700 l, podczas gdy dla zakładów i gospodarstw rolnych polecane są większe modele – 4 850 l i 6 400 l.

Pojemność
zbiornika
Wymiary [cm]
Średnica
zbiorników
Długość
zbiornika [A]
Długość
zbiornika [B]
Rozstaw
podpór [C]
Wysokość
zbiornika podz. [D]
2 700l 125 250 160 80 195
4 850l 430 200
6 400l 555 350

Moc zbiornika na gaz płynny – dlaczego jest istotna?

Przy projektowaniu instalacji zbiornikowej, należy uwzględnić nie tylko zapotrzebowanie gazu w konkretnym czasie (np. w sezonie grzewczym), ale również chwilowe zapotrzebowanie gazu (wydajność odparowywania) dla właściwej pracy urządzeń zasilających.

Zdolność odparowywania gazu jest zależna od wielkości i stopnia napełnienia zbiornika. Przy doborze zbiorników przyjmuje się następujące moce odbiorników, które mogą być do nich podłączone

Wielkość
zbiornika
Maksymalna moc urządzenia
Zbiornik naziemny Zbiornik podziemny
2 700l 30 KW 55 KW
4 850l 50 KW 90 KW
6 400l 70 KW 125 KW

Nie wiesz, jaki zbiornik na gaz płynny sprawdzi się w Twoim przypadku? A może obawiasz się, że działka, na której planujesz inwestycję, nie spełnia podstawowych wymogów? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy w odpowiednim doborze zbiornika na gaz płynny

Lokalizacja zbiorników na gaz płynny – jakie odległości należy zachować, by instalacja była w pełni bezpieczna?

Właściwe umiejscowienie zbiornika na LPG jest kluczowe dla bezpieczeństwa i efektywności instalacji gazowej. To, w jakim miejscu może się on znaleźć, jest uregulowane prawnie i zależy od rodzaju oraz wielkości zbiornika (pojemności). Minimalne bezpieczne odległości od określonych elementów przedstawia poniższa tabela

Legenda

Minimalna odległość zbiornika z gazem płynnym od:
A – budynków mieszkalnych i gospodarczych, garaży, warsztatów (naziemne zbiorniki na gaz płynny)
B – granicy działki budowlanej (naziemny zbiornik na gaz płynny)
C – budynków mieszkalnych i gospodarczych, garaży, warsztatów (zbiornik podziemny)
D – granicy działki budowlanej (zbiornik podziemny)
E – od linii elektroenergetycznej lub sieci trakcyjnej
S – wszelakich studzienek np. kanalizacyjnych i zagłębień terenów

Pojemność zbiornika
2 700l 4 850l 6 400l
A 3 m 5 m 7,5 m
B 1,5 m 2,5 m 3,5 m
C 1 m 2,5 m 3 m
D 0,5 m 1,25 m 1,55 m
E 3 m dla sieci 1kV
15 m, gdy sieć => 1kV
E 5 m

Instalacja zbiornikowa a formalności – o tym nie możesz zapomnieć

Przed przystąpieniem do wykonania instalacji zbiornikowej konieczne jest wykonanie stosownej dokumentacji przez osobę dysponującą odpowiednimi uprawnieniami. W przypadku montażu zbiornika gazowego LPG przy budynku jednorodzinnym wymaga się jedynie zgłoszenia robót budowlanych. W innych przypadkach należy dysponować pozwoleniem na budowę obiektu.

Gaz płynny może posłużyć do różnych celów – ogrzewania domu i innych budynków, przygotowywania ciepłej wody użytkowej czy też produkcji ciepła technologicznego. Stanowi uniwersalne, wydajne i stabilne cenowo paliwo. Jednak to, czy spełni oczekiwania inwestora, zależy od właściwego zaprojektowania instalacji gazowej oraz odpowiedniego doboru zbiornika i jego montażu.

Jeśli zależy Ci na tym, aby system był niezawodny, komfortowy w użytkowaniu i w pełni bezpieczny, skontaktuj się z nami. Nie tylko opracujemy wymaganą dokumentację i przeprowadzimy montaż zbiornika na gaz płynny zgodnie z projektem, ale również pomożemy w jego doborze i zajmiemy się późniejszym serwisowaniem instalacji zbiornikowej na zlecenie inwestora. Dzięki temu oszczędzisz na rachunkach za ogrzewanie i zyskasz stabilne źródło ciepła.